Přeskočit na obsah

Nové testy v autoškole

Pokud se chystáte na závěrečnou zkoušku nebo teprve o řidičském oprávněné uvažujete, pak byste neměli přehlédnout informaci, že do testových otázek, které jsou součástí teoretické zkoušky, přibudou zcela nové inovativní otázky.

Nové testy v autoškole

Nové otázky jsou zveřejňovány už od října 2021. A vy máte možnost si je zde vyzkoušet a seznámit se s nimi. Můžete si procházet jednotlivými oblastmi, ze kterých otázky na závěrečných zkouškách vychází. Seznámíte se tak s otázkami, které vás následně mohou potkat při závěrečné zkoušce. Etesty jsou zde připraveny pro všechny skupiny řidičského oprávnění. Při každém testu by se u zkoušky měla objevit i minimálně jedna nová otázka. Díky tomu se můžete pečlivě připravit na teoretickou část závěrečné zkoušky.

Nové testy v autoškole vznikly na základě volání po inovaci přípravy a závěrečných zkoušek v autoškole. Otázky se tak více zaměřují na současnou dopravní situace, a to převážně v městské zástavbě. Nové testy v autoškole se tak zaměřují na jízdu u značených pruhů pro jízdní kola. Také se zaměřují například na parkování v označených zónách. Otázky se budou také zaměřovat na dopravní situace, které budou ovlivněné změnou počasí.

Nové testy v autoškole jsou inovativní i v tom, že dopravní situace je vystižená pomocí fotografie z reálného provozu. Realističtější zobrazení má lépe pomoci pochopit danou situaci a lépe si ji představit.

Otázky by také měly vést k pochopení daných zákonů a pravidel. Nemělo by to tedy být jen o tom, že se člověk naučí odpověď nazpaměť, ale nemusí dojít plně k jejímu pochopení. Díky tomu, že otázky nebudou jen memorovány, ale dojde k pochopení pravidel a předpisů, tak se tyto vědomosti lépe přenesou do běžné praxe řidiče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *