Přeskočit na obsah

MDCR testy B 2020 nejsou žádnou tajností

V zájmu Ministerstva dopravy ČR samozřejmě je, aby byl provoz na českých silnicích co nejméně komplikovaný a nehodovost byla co nejmenší. Obecně je přitom známo, že značný podíl na problémech, které na komunikacích vzniknou, mívají řidiči – začátečníci. Z toho důvodu je třeba ocenit, že MD ČR se jim snaží vyjít vstříc i zpřístupněním testů do autoškoly na svých internetových stránkách.

Nové testové otázky jsou nejprve publikovány ve Věstníku dopravy

MDCR testy B 2020 mají stávající podobu od července 2006, když se jejich bezprostředně předešlá verze příliš neosvědčila. Nyní mají tyto teoreticky laděné otázky jen jednu správnou odpověď a cvičná zkouška sestává z 25 otázek. Plný počet bodů, jež lze z testu získat, je 50, ale ke splnění minimální hranice stačí 43 bodů. V testech jsou obsaženy jen otázky, které jsou publikovány ve Věstníku dopravy. Pokud se objeví nějaké nové, musí být nejprve zveřejněny právě zde.

MDCR testy B 2020 lze procvičovat v pohodlí domova

MDCR testy B 2020 lze procvičovat na internetu. Uchazeči zde mohou ověřovat svoje znalosti podle toho, o jaké řidičské oprávnění žádají. Vyhodnocení testu mají k dispozici okamžitě, když správně vyplněné otázky jsou zabarveny zeleně, ostatní potom červeně. Tato zkouška je v zájmu simulace co největší podobnosti k té reálné omezena časovým limitem půl hodiny. Každý uchazeč o řidičské oprávnění obvykle ví, v které oblasti ho nejvíce tlačí bota. Proto je třeba kvitovat možnost zaměřit se vždy na daný okruh otázek. MDCR testy B přístupné online mají i celkem vydařenou grafickou stránku, což usnadňuje správné vyplnění testů při porovnání s jejich papírovými předchůdci. Tento způsob nácviku je jistě možné vyzdvihnout zvláště v dnešní koronavirové době, kdy jsou mezilidské kontakty omezovány na minimum z důvodu snížení možnosti nákazy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *