Přeskočit na obsah

Etesty 2022

Pokud jste žadatelem o řidičské oprávnění, tak jistě víte, že vás čekají kromě praktické zkoušky také zkouška teoretická. Na tuto závěrečnou zkoušku je třeba se poctivě připravovat, pokud jí chcete úspěšně zvládnout.

Teoretická část se skládá z vyplnění dvaceti pěti otázek a na vyplnění testu je 30 minut. Celkový počet otázek je 855. V tomto roce ke stávajícím otázkám vznikají otázky nové. Inovativní otázky reagují na nové situace v dopravě, jako například na jízdu v cyklo-infrastruktuře, ale také na otázky týkající se specifik při různých změnách počasí.

Zkuste si u nás etesty 2022 a vyzkoušejte si tak nanečisto teoretickou zkoušku, která vás čeká. Můžete si udělat cvičné testy, které jsou právě na daných 30 minut a mají 25 otázek. Můžete si ale také procházet otázkami jen v jednotlivých oblastech. Pro úspěšné zvládnutí cvičeného testu je potřeba dosáhnout minimálně 43 bodů z 50 možných.

Etesty 2022 mají více variant. Seznámíte se tak s různými otázkami, které vás budou čekat u samotné zkoušky. Testy jsou seřazeny podle skupin řidičského oprávnění, což je A, B, B+E, C, C+E, D a D+E.

Etesty 2022 už samozřejmě zahrnují i nové otázky, které jsou přidávané od října a vy tak máte možnost si je zde vyzkoušet. Tyto otázky se více zaměřují na současný provoz v městské dopravě. Otázky se například týkají jízdy u značených pruhů pro jízdní kola či parkování v označených zónách. Otázky jsou také zaměřené na určité specifické situace, které se odehrávají při změnách počasí. Mají pomoci realističtěji přiblížit situace, se kterými se řidiči budou potkávat. Nejde tedy jen o memorování jednotlivých odpovědí, které se naučí nazpaměť, ale o pochopení daného zákona a snadného přenesení vědomostí do praxe, což je nejdůležitější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *