Přeskočit na obsah

Autoškola závěrečné jízdy

Pokud žádáte o řidičské oprávnění a chtěli byste tak získat řidičský průkaz v nějaké ze skupin, tak víte, že vás čekají autoškola závěrečné jízdy. V rámci této zkoušky musíte zvládnout jak praktickou, tak i teoretickou část. V rámci teoretické zkoušky musíte odpovědět na 25 otázek během 30 minut. Otázky jsou generovány náhodně. Celkový počet je 855, ale od října 2021 vznikají zcela nové inovativní otázky, kterých by mělo být kolem 120.

Tyto nové otázky se zabývají současnou dopravní situací, a to převážně v městské zástavbě. Takže tam budou otázky týkající se jízdy u značených pruhů pro jízdní kola či parkování v označených zónách nebo například jízda a reakce po zasněžené komunikaci. Při každé závěrečné zkoušce by měla být vygenerována alespoň jedna z těchto nových otázek.

Autoškola závěrečné jízdy si můžete vyzkoušet na této stránce a svědomitě se tak připravovat na tuto zkoušku. Zde si můžete vyzkoušet i cvičné testy s časovým omezením. U odpovědí si můžete nastavit, zda chcete vidět správnou odpověď či nikoli. Abyste uspěli u cvičných testů, tak musíte získat alespoň 43 bodů z 50.

Vzhledem k tomu, že jsou od července 2021 pokusy k úspěšnému zvládnutí autoškola závěrečné jízdy omezené, tak je velmi důležité se pečlivě připravit a trénovat. Díky cvičným testům si projdete jednotlivé otázky, které se u zkoušky mohou objevit. Můžete se zaměřit i na jednotlivé oblasti, jako jsou dopravní značky, křižovatky a dopravní situace, zásady bezpečné jízdy, předpisy apod. Testy jsou zde připraveny pro všechny skupiny řidičského oprávnění a obsahují už i nové otázky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *