Přeskočit na obsah

Autoškola testy online promění závěrečnou zkoušku v brnkačku

Sledujete s obavami kalendář s tím, že se datum vaší zkoušky v autoškole neúprosně blíží? Nejste si úplně jisti správnými odpověďmi na testové otázky a bojíte se, že den D pro vás může skončit propadákem? Žádné strachy! Testy z autoškoly lze nanečisto do omrzení vyplňovat online, díky čemuž můžete získat 100% jistotu, že u závěrečných zkoušek nepohoříte.

Podoba autoškola testů online

Autoškola testy se skládají z 25 otázek, na nichž si mohou uchazeči o řidičské oprávnění vyzkoušet, jak zvládají pravidla silničního provozu. V rámci tréninku si mohou vyhradit 30 minut, jako budou mít v reálu, a vyzkoušet si, jestli se jim povede získat alespoň 43 bodů, což je minimální počet nutný k úspěšnému absolvování testové části. Každé otázce je přiřazena konkrétní bodová hodnota podle její důležitosti.

Současná podoba testů do autoškoly platí od roku 2006

Autoškola testy online se snaží uchazeče co nejvíce připravit na praxi. Některé otázky proto obsahují skutečné fotografie z reálného provozu, přičemž je na dotyčném, aby situaci, k níž na vozovce došlo, správně vyřešil. K zavedení nové podoby testové zkoušky z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy došlo v červenci 2006. Ministerstvo dopravy, odbor provozu silničních vozidel, tím sledovalo cíl připravit pro žadatele o řidičský průkaz zkoušku, která by byla v souladu s náročností současného silničního provozu, ale současně se má jednat o uživatelsky srozumitelné a jednoznačné pojetí.

Autoškola testy on-line ihned upozorní na chyby

Autoškola online testy mají nezpochybnitelnou výhodu, že poskytují studentovi okamžitou zpětnou vazbu o jeho znalostech. Jejich zásluhou ví, na které oblasti by se měl ještě zaměřit a prohloubit v nich svoje vědomosti. Z toho důvodu je lze právem hodnotit jako neocenitelnou pomůcku pro každého uchazeče o řidičský průkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *