Přeskočit na obsah

Autoškola testy 2021 si je možné vyzkoušet online na internetu

Současná koronavirová krize se zatím možná poněkud překvapivě neprojevila na počtech uchazečů usilujících o získání řidičského oprávnění. Dnešní situace však kontaktní výuce nesvědčí, a proto jistě každý rád využije možnosti vyzkoušet si testy autoškoly online. Obecně totiž platí, že s praktickou částí zkoušky většina řidičů zpravidla problémy nemá, kdežto na testech jich pohoří celá řada. Namísto obtížnosti je přitom na vině jejich podcenění, které již zapříčinilo následné nervy s reparátem celé řadě sebevědomých řidičů.

Autoškola testy 2021 zaberou půl hodiny

Autoškola testy sestávají z 25 otázek, které mají pokaždé jedinou správnou odpověď. Elektronické testy online nabízejí různé variace testů, jejichž prostřednictvím se mohou uchazeči ujistit, že jsou na vykonání teoretické části zkoušky skutečně kvalitně připraveni. Testy jsou přehledně seřazeny podle skupin řidičského oprávnění na A, B, B+E, C, C+E, D a D+E. K úspěšnému absolvování testů je nutné získat alespoň 43 bodů z 50 možných, když na vyplnění testu je vyhrazen čas 30 minut.

Otázky z odlišných oborů jsou ohodnoceny různým počtem bodů

Autoškola testy 2021 mají za úkol vyzkoušet uchazeče ze znalosti problematiky pravidel provozu na pozemních komunikacích a jejich užití řidičem, bezpečné jízdy a ovládání vozidla, znalosti dopravních značek, světelných a akustických signálů, výstražných světel, speciálních označení vozidel a osob, dopravních zařízení a zařízení pro provozní informace včetně náležitého chování řidiče, jež odpovídá jejich významu, řešení dopravních situací, předpisů o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, předpisů spojených s provozem na pozemních komunikacích a se znalosti zdravotnické přípravy. Správné odpovědi na tyto otázky jsou ohodnoceny odpovídajícím počtem bodů v závislosti na jejich obtížnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *