Přeskočit na obsah

Autoškola počet pokusů a změny pro rok 2023

České řidičské zkoušky byly vždy náročným úkolem pro ty, kteří chtěli získat řidičský průkaz. Do poloviny roku 2021 mohli žadatelé projít nekonečným počtem pokusů, aby dosáhli svého cíle. Od té doby byla tato pravidla změněna a nyní máte pouze tři šance na úspěch – a to jak v teoretické, tak praktické části zkoušky. Tato změna byla zavedena s cílem zmírnit zácpu v systému zkoušek a podnítit autoškoly, aby zlepšily kvalitu přípravy svých žáků.

Podle průzkumu provedeného Českou asociací pojišťoven je tato změna vítaná u asi poloviny řidičů. V teoretické části ji podporuje 53 % respondentů a ve části praktické 49 %. Alternativou, kterou preferuje každý třetí dotazovaný, jsou dvě pokusy.

Spustit autoškola etesty 2023 – Závěrečný test

Spustit autoškola etesty 2023 – Všechny otázky

Autoškola změny 2024

Nováčky na silnicích však čekají i další změny. Od roku 2024 budou moci mladí řidiči začít řídit s dohledem mentora již od 17 let. Tato nová pravidla mají pomoci mladým řidičům získat více praxe a jistoty předtím, než projdou autoškolou. Tato změna je pozitivně hodnocena, protože řízení pod dohledem rodičů nebo jiného mentora by mohlo zvýšit dovednosti mladých řidičů.

Kromě toho se připravuje i tzv. „řidičák na zkoušku“ pro ty, kteří mají řidičský průkaz méně než dva roky. Tato novinka zahrnuje povinnost absolvovat pohovor s psychologem a další školení v autoškole po závažném přestupku nebo po dosažení 6 trestných bodů. Tato iniciativa má širokou podporu od řidičské veřejnosti, a to až 80 % respondentů, protože mladí řidiči do 24 let jsou statisticky více rizikoví na silnicích.

Celkově tyto změny mají potenciál zvýšit bezpečnost na českých silnicích, a to je cílem České asociace pojišťoven. Řidičské zkoušky se tak stávají náročnějšími, ale také spravedlivějšími a bezpečnějšími pro všechny účastníky silničního provozu.

Co když neudělám autoškolu na 3. Pokus 2023?

Pokud se ocitnete v situaci, kdy nezvládnete složit autoškolu na třetí pokus v roce 2023, existují některé možnosti, které stojí za zvážení. Prvním krokem by mělo být konzultování s instruktorem nebo autoškolou, abyste zjistili, co šlo špatně a jak můžete zlepšit své šance na další pokus. Můžete také zvážit další výcvik nebo doplňkové hodiny, abyste se připravili lépe. Některé osoby také volí jinou autoškolu, která by jim mohla poskytnout odlišný přístup k výuce. Důležité je neztrácet motivaci a trpělivost, protože získání řidičského průkazu může být klíčovým krokem pro vaši osobní svobodu a pohodlí.

Kolik je pokusů na řidičský průkaz?

Od roku 2021 máte na získání řidičského průkazu v České republice pouze tři pokusy – a to jak v teoretické, tak v praktické části zkoušky. Toto omezení bylo zavedeno s cílem zlepšit kvalitu výuky v autoškolách a snížit zácpy v systému zkoušek. Pokud se nepodaří složit zkoušky ani na třetí pokus, může to způsobit zpoždění v získání řidičského průkazu. Je proto důležité se pečlivě připravit na tyto zkoušky a využít všechny dostupné prostředky a zdroje k dosažení úspěchu.

Spustit test, který obsahuje všechny autoškola otázky 2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *