Přeskočit na obsah

Online testy autoškola

Čekají vás testy v autoškole? Zde jsou pro vás připraveny online verze zkušebních testů. Můžete jimi volně procházet a učit se tak odpovídat přímo na dotazy, které vás čekají při samotných testech. Vyzkoušejte online testy autoškoly.

Výhody online testů

Dříve byly tyto testy dostupné v papírové verzi, ovšem elektronická verze má oproti papírové knize několik výhod. Správné a chybné odpovědi se vám zobrazí ihned po volení odpovědi, otázky jsou generovány náhodně, proto vás lépe připraví na zkoušku, kde budou také zamíchané.

Můžete je dělat kolikrát chcete, strávit nad nimi kolik času chcete. A otázky jsou seřazeny přehledně do tematických skupin, mezi kterými můžete libovolně přeskakovat.

Ochrana osobních údajů

Výsledky vámi vyplněných testů se nikam nezasílají, jsou jen pro vaši osobní potřebu.

Pravidla pro vyplnění testů

Na „procvičení obastí“ si dopřejte určitě dostatek klidu a času. Každá otázka má pouze jednu správnou odpověď, přestože při volení odpovědi je možné zakliknout odpovědí více. Testy v sekci „cvičené testy“ jsou již časově omezené, očekávejte více stresu. Ale, jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Nebo ne?

Okruhy témat – online testy autoškola

Nejprve skupin, začínají zákony, ve kterých jsou stanoveny obecné pojmy, povinnosti pro pohyb v provozu, dále přechází na dopravní značky. Možná vás zaleknou počty otázek, protože jich opravdu není málo. Zajisté vás ale potěší informace, že neexistují žádné další.

V první skupině jsou otázky týkající se zákona č. 361/200Sb. Celkem je tu 119 otázek zaměřených na obecné pojmy a povinnosti řidiče.

Ve druhé skupině se otázky týkají zákona č. 361/200Sb v celkem 141 otázkách. Cílem je naučit se dobře pravidla pro jízdu vozidly.

Ve třetí skupině se otázky zákona č. 361/200Sb v celkem 106 otázkách. Ty jsou zaměřeny na výjimečné situace při dopravních nehodách, řízení dopravy policistou, převážení předmětů přečnívajících z vozidla, a podobné netradiční situace.

Ve čtvrté skupině se otázky týkají dopravního značení. Počet 156 otázek téměř odpovídá počtu dopravních značek, které můžeme na cestách potkat. V některých otázkách jsou vyfoceny konkrétní situace, kdy musíte rozpoznat, co může v dané situaci přesně udělat.

V páté skupině se otázky zaobírají již praktickým využitím pravidel přednosti na křižovatkách. Pro zodpovězení 61 otázek je třeba již dobře znát všechny dopravní značky.

V šesté, sedmé a osmé skupině se otázky týkají zásad bespečné jízdy. 58, 57 a 84 otázek vás docela zahltí a můžete mít už docela problém se v nich neztratit.

V deváté a desáté skupině se otázky týkají znovu spíše teorie, než praxe. 23 a 37 zapeklitých otázek pro vás možná bude málo a tyto testy si projdete víckrát.

V jedenácté skupině se v 35 otázkách dostanete do základů poskytnutí první pomoci při úrazech, ke kterým bohužel dochází na cestách až příliš často.

V poslední dvanácté skupině si můžete projít zamíchaných všech 856 otázek, tentokrát nerozdělených do jednotlivých tematických okruhů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *