Přeskočit na obsah

Nové testové otázky v autoškole

Pokud i vy jste žadatelem o řidičské oprávnění, pak jistě víte, že vás čeká praktická i teoretická zkouška, kterou musíte úspěšně zvládnout, abyste mohli získat řidičský průkaz.

V rámci teoretických otázek musí žadatel zodpovědět 25 otázek během 30 minut. Celkově je 855 otázek. Ale u zkoušky jich z nich bude jen 25.

Díky tomu, že experti volali po inovaci otázek a závěrečných zkouškách už mnoho let, tak konečně vznikly nové testové otázky v autoškole. Od října přibylo těchto nových otázek už 35 a vy tak máte možnost si je zde vyzkoušet. Do konce roku by postupně měly přibývat další upravené a nové otázky.

Otázky jsou inovativní v tom, že zareagovali na specifické dopravní situace, které jsou čím dál běžnější v městském provozu. Ať jsou to otázky zaměřené na jízdu v cyklo-infrastruktuře, ale také otázky týkající se specifik při různých změnách počasí. Tedy například jízda u značených pruhů pro jízdní kola či jízda na kluzké a zasněžené vozovce. Tyto nové testové otázky v autoškole by měly pomoci realističtěji přiblížit situace, se kterými se každý řidič v běžném provozu setká.

Díky těmto novým testovým otázkám v autoškole by mělo dojít k lepšímu pochopení dané situace a pochopení zákona než jen memorování naučených odpovědí. A díky tomu lépe převést zkušenosti do praxe.

Zkuste si tedy u nás online test a vyzkoušejte si nanečisto teoretickou zkoušku. Můžete si tak projít různými otázkami, které vás budou čekat při samotné zkoušce a vy se díky tomu můžete na tyto otázky dobře připravit a nebýt nějakou zaskočeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *