Přeskočit na obsah

Testy na autoškolu lze jednoduše zvládnout

Pro řadu uchazečů o řidičské oprávnění není ani tak strašákem vlastní řidičská praxe jako spíše teoretické testy. Odborníci se shodují na tom, že testy na autoškolu rozhodně nejsou neřešitelným rébusem, pokud se na ně žadatel připravuje zodpovědně a nepodceňuje je. V současnosti je navíc možné dohledat celou řadu užitečných informací na internetu a vyzkoušet si zde testy nanečisto. Oproti svým předchůdcům tak mají uchazeči o řidičské oprávnění celou řadu nezanedbatelných výhod.

Testy na autoškolu jsou na různých internetových stránkách

Písemné testy se dělí do několika kategorií s ohledem na skupiny řidičského oprávnění. Nejčastěji jsou jako vhodný materiál k učení doporučovány testy, které jsou volně dostupné na webových stránkách Ministerstva dopravy ČR. Tyto testy sestávají z 25 otázek, jež mají vždy jednu správnou odpověď. Nejsou nikdy identické, ale otázky se samozřejmě v testech různě opakují, takže při poctivém studiu není problém naučit se je předem. Uchazeč by měl pamatovat i na časový limit, který je pro zpracování testu určen na 30 minut. Pokud však přípravu na test nepodcení, je prakticky jisté, že test zvládne vypracovat mnohem rychleji.

Aplikace Autoškola upozorní na chyby a simuluje reálný provoz

Testy na autoškolu lze zvládnout i zásluhou různých aplikací, které již dnes k tomuto problému existují. Velmi oblíbená a doporučovaná je aplikace Autoškola, jež je zdarma k dispozici pro Android i pro iOS. Odborníci doporučují v průběhu přípravy na zkoušky vhodně skloubit právě oline testy a mobilní aplikaci. Aplikace Autoškola dovoluje uchazeči, aby si sám označil otázky, v nichž nejčastěji chybuje, což jej přiměje, aby jim věnoval zvýšenou pozornost. Dalším plusem jsou 3D křižovatky, které nastiňují rozličné dopravní situace, přičemž je na žadateli o řidičské oprávnění, aby se je pokusil správně vyřešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *